Współpraca

Czym jest system biznesu MLM?

Nazwa MLM pochodzi z języka angielskiego i określa tak zwany marketing wielopoziomowy (sieciowy). System ten jest pewnego rodzaju metodą dystrybucji produktów lub usług. Polega na utworzeniu jak najkrótszej drogi pomiędzy producentem, a klientem nabywającym produkt lub usługę. Możliwe jest to przy wykorzystaniu do tego wielu dystrybutorów powiązanych wzajemną hierarchią poziomów. Dzięki temu płaca dystrybutorów jest wprost proporcjonalna do wykonanych obrotów.

Ponadto aktywni dystrybutorzy za zwerbowanie nowych, skutecznych sprzedawców dostają premie. W ten sposób system MLM buduje sieć dystrybutorów. Ważnym elementem motywującym jest wypłata prowizji za obroty wykonywane przez zwerbowanych sprzedawców, czyli im wyżej jesteś w sieci sprzedaży tym dostajesz wyższe wynagrodzenie. Postępy Twojej struktury przedkładają się na wspólny zysk: Twój oraz firmy.

Z czasem, mając silną strukturę możesz zaprzestać aktywnej sprzedaży, a zyski przyjdą już automatycznie, z pracy sieci.

Dlaczego biznes ten zyskuje tak niesamowitą popularność ?

To kwestia przechodzenia od zwykłej sprzedaży do sprzedaży intelektualnej. Oznacza to, że ogólnodostępność towarów sprawiła, że klient już nie liczy jedynie na to, że może kupić dany produkt, lecz oczekuje osobistej porady, polecenia jakiegoś produktu przez zaufaną mu osobę.

I tu otwiera się świat marketingu sieciowego.

KROK 1. Najpierw stajesz się klientem danej firmy i możesz testować jej produkty. Potem, jeżeli są dobre i spełniają Twoje oczekiwania, w pełni świadomie możesz polecić je rodzinie czy znajomym.

KROK 2. Ktoś komuś coś za coś, czyli tworzy się wielopoziomowa sieć konsumentów, bo Ty polecisz produkt swojej siostrze, ona koleżance, koleżanka swojej babci i tak dalej. W systemie MLM polecanie produktów jest gratyfikowane rabatami lub przy większym zaangażowaniu - wysokimi premiami. Pieniądze przeznaczone na premie to budżet, które normalnie firma wydałaby na reklamę np. w Telewizji. A czy istnieje lepsza reklama, aniżeli potoczenie zwana „poczta pantoflowa”. Pamiętaj, że będziesz czerpał zyski z obrotów każdej osoby, której polecisz produkt i która zechce dystrybuować go dalej.

KROK 3. Korzyści sytemu: - nienormowany czas pracy,

- bardzo wysoka jakość sprzedawanych towarów w tego typu firmach (często posiadają one prestiżowe atesty), a jak wiadomo jakość idzie w parze z zainteresowaniem wielu klientów, skutkiem czego polecenie dobrego produktu jest łatwe,

- brak konieczności posiadania kapitału "na start",

- niezależność w podejmowaniu decyzji o budowaniu tego biznesu,

- gratyfikacje oraz profity, które przy dobrze budowanej grupie sprzedawców mogą spływać na konto nawet wtedy gdy jesteśmy na wakacjach,

- interesująca praca, która polega na kontaktach z innymi ludźmi,

- ogromna możliwość rozwoju osobistego, swoich umiejętności,

- biznes pokoleniowy, czyli może być odziedziczony przez wnuki, dzieci,

SPRÓBUJ! NIC NIE TRACISZ A MOŻESZ WIELE ZYSKAĆ!


        
Zaloguj